Jelly Belly® Jelly Beans

Options
Price per Unit
Quantity | 300–599 | 600–2399 | 2400+ |
---|---|---|---|
2C US $ | $3.49 | $3.39 | Quoted |
Description
Now you can get the same delicious treats for your promotional needs that you are used to having in your gourmet food gifts. Everyone knows that the Jelly Belly® is the finest jelly bean made. This assortment is a combination of their most popular flavors.
Made in USA
Contents
- Jelly Belly® Jelly Beans, 1.25 oz.
Actions
Have Maple Ridge Farms Create Virtual Sample for You
- Simply send us your artwork and item number(s).
- Please include your name, company and phone number.
- Virtual Spec Samples are normally provided within 24-48 hours.
- Virtual samples are meant to give you a rough visual example. They do not represent exact color, size, or layout of the actual product.
Specifications
- Set-up Charge: $50.00 (E)
Exact Reorder Set-up Charge: $20.00 (E)
Blank Items: No Set-up Charge - Snack Pack: 5.25" × 3.25"
- Price includes 4-color process imprint on 2-inch round label.
- Packaged 300 units per case.
- Imprint area: 1.75"D; full bleed: 2.25"D; live area: 2"D.
- PMS Match: Because artwork is reproduced in 4-color process, an exact match to PMS color is not always possible and cannot be guaranteed.
- Shelf life: 3 months in a cool dry place.
Production Time: 5 working days.